0
0

اعتماد به نفس چیست؟

به طور کلی، اعتماد به نفس به معنی داشتن ایمان و نگرش مثبت نسبت به خودمان است. اگر اعتماد به نفس ما زیاد باشد، به خود ایمان داریم که از موقعیت‌های متفاوت سربلند بیرون می‌آییم. مثل روابط شخصی، شرایط کاری و حتی یک سخنرانی. ما در این مقاله می‌خواهیم دربارۀ اعتماد به نفس در سخنرانی صحبت کنیم و راه‌های افزایش آن را تجویز کنیم.

اعتماد به نفس در یک زمینۀ دیگر، ارتباطی به اعتماد به نفس شما در سخنرانی ندارد.

اعتماد به نفس در شرایط متفاوت

خانمی را تصور کنید که در یک شرکت، مقام بالایی دارد. اعتماد به نفس او در محل کار به سقف می‌رسد. با این حال، امکان دارد که اعتماد به نفس وی در هنگام حاملگی از عرش به فرش برسد. چرا چنین چیزی رخ می‌دهد؟ این خانم به موفقیت خود در محل کار اطمینان دارد. از سوی دیگر، او مطمئن نیست که از پس بزرگ کردن فرزندش برمی‌آید یا نه. پس به یاد داشته باشید که اعتماد به نفس در یک زمینۀ دیگر، ارتباطی به اعتماد به نفس شما در زمینۀ سخنرانی ندارد.

اعتماد به نفس به معنی داشتن نگرش مثبت نسبت به خودمان است.

چرا اعتماد به نفس در سخنرانی از ارزش بالایی برخوردار است؟

هدف از سخنرانی انتقال یک پیام به مخاطب است. به همین دلیل، تمرکز شما باید بر روی مخاطب باشد، نه شخص خودتان در جایگاه یک سخنران. در سخنرانی تنها چیزی که افزایش می‌یابد میزان صدای شما نیست. اگر شما از اعتماد به نفس در سخنرانی برخوردار باشید، تمرکز شما افزایش می‌یابد. اگر اعتماد به نفس هم نداشته باشید، تمرکز شما زیاد می‌شود. اما سؤال اینجاست: در این دو موقعیت متفاوت، تمرکز شما بر روی چه چیزی افزایش می‌یابد؟

در سخنرانی تنها چیزی که افزایش می‌یابد میزان صدای شما نیست.

مزایای داشتن اعتماد به نفس در سخنرانی

1. اعتماد به نفس موجب می‌شود تا به جای خود، بر روی مخاطبان متمرکز شوید.

بسیاری از سخنران‌ها به این فکر می‌کنند که آیا مخاطبان به سخنرانی آن‌ها علاقه‌مند هستند یا نه. با این حال، اگر شما از اعتماد به نفس در سخنرانی برخوردار باشید، به جای چنین تفکری، نگران این هستید که مخاطبان با شما ارتباط برقرار می‌کنند یا خیر.

یک سخنرانِ با اعتماد به نفس از همراهی مخاطبش اطمینان دارد. یک سخنران کارکشته، نگران این است که مخاطبش را وارد چه سفری می‌کند. با این حال وی نگران همراهی نکردن مخاطب نیست.

2. اعتماد به نفس موجب می‌شود تا شما تفکرات منحرف‌کننده و مزاحم را به سطل زباله فرستاده و بر روی انتقال پیام زوم کنید.

بسیاری از سخنرانان به استیج نرسیده آلزایمر می‌گیرند و پاک همه‌چیز را فراموش می‌کنند. ذهن آن‌ها از تردید و عدم اطمینان پر شده است. شما باید در هنگام سخنرانی تفکرات خود را کنترل کنید، نه اینکه تفکرات شما را کنترل کنند.

بسیاری از سخنرانان به استیج نرسیده پاک همه‌چیز را فراموش می‌کنند.

3. اعتماد به نفس در سخنرانی موجب می‌شود تا شما محتوایی را تولید کنید که برای مخاطب طراحی شده. نه محتوایی که شما را خوب نشان داده و به شما حس خوبی می‌دهد.

سخنران‌هایی که به خود اطمینان ندارند، به موضوعات بی‌ربط می‌زنند. جوری صحبت می‌کنند که انگار زبان مادری‌شان فارسی نیست! از مسائلی صحبت می‌کنند که به مخاطب ربط نداشته و مخاطب نمی‌تواند با آن‌ها ارتباط برقرار کند.

از سوی دیگر، یک سخنران کاربلد پیامی را منتقل می‌کند که مرتبط و ساده است. پیامی روراست، همراه با مطالبی که مخاطب با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند.

مخاطب اهمیت نمی‌دهد که X چه برای گفتن دارد. او از X توقع پیامی را دارد که به دردش بخورد.

4. اعتماد به نفس به شما اجازه می‌دهد تا حالت بدن مخاطبان را بررسی کرده و صحبت‌های خود را با آن تطبیق دهید.

مخاطبان در هنگام گوش دادن به سخنرانی، دو نوع واکنش را نشان می‌دهند. واکنش فعلیه و واکنش غیرفعلیه. وقتی مخاطب با استفاده از اعمال، بازخورد خود را نشان می‌دهد، واکنشش از نوع فعلیه است. برای مثال، وقتی مخاطبان برای شما کف می‌زنند، از طریق فعلِ دست زدن واکنش خود را نشان می‌دهند.

دست زدن یک واکنش فعلیه از سوی مخاطبان است.

دیگر نوع واکنش نامحسوس محسوب می‌شود. این نوع بازخورد تابلو نیست! فرض کنید که به یک نفر خبر بدی داده‌اید. حتی اگر طرف مقابل کلمه‌ای را به زبان نیاورد، باز هم از صورتش ناراحتی را حس می‌کنید. در سخنرانی هم به همین‌گونه است. یعنی اگر بر روی سخنرانی خود تسلط داشته و از اعتماد به نفس در سخنرانی  برخوردار باشید، می‌توانید زبان بدن مخاطب را بخوانید.

یک سخنرانِ مسلط شیوۀ ارائۀ خود را  بر اساس واکنش نامحسوس مخاطب  تغییر می‌دهد. از سوی دیگر اگر سخنران به خود اطمینان نداشته باشد، به جای استفاده از واکنش غیرفعلیۀ مخاطب، بیشتر بر روی حالت بدن خود متمرکز می‌شود. او آن‌قدر به شیوۀ ارائۀ خود فکر می‌کند که نمی‌تواند زبان بدن مخاطب را بخواند. در نتیجه، او نمی‌تواند شیوۀ ارائۀ خود را بر اساس بازخوردهای مخاطبان ترسیم کند.

5. اعتماد به نفس در سخنرانی موجب می‌شود تا شما در شرایط خونین خونسرد باشید. حتی اگر سخنرانی طبق نقشۀ شما پیش نرود، اعتماد به نفس باعث می‌شود تا آرام به نظر برسید.

سخنران‌هایی که نسبت به خود تردید دارند، در شرایط سخت کم می‌آورند. اگر کوچک‌ترین چیزی مطابق نقشۀ آن‌ها پیش نرود، دست‌وپایشان شروع به لرزیدن می‌کند. متأسفانه مخاطبان هم منتظرند!

یک سخنران کارکشته یکی پس از دیگری از پس چالش‌ها بر می‌آید. او اضطراب خود را در معرض نمایش قرار نمی‌دهد.

یک سخنران کارکشته اضطراب خود را در معرض نمایش قرار نمی‌دهد.

6. باعث می‌شود تا بر روی استیج دست بالاتر را داشته باشید.

همه می‌دانند که اعتماد به نفس در سخنرانی جذابیت صحبت‌های ما را بالا برده و حتی خودمان را نیز جذاب‌تر نشان می‌دهد 🙂

متأسفانه یک سخنرانِ مردد در صدد است تا عدم اعتماد به نفس خود را در جایی دیگر جبران کند. در نتیجه، افراد وی را شخصی مغرور در نظر می‌گیرند. اگر اوضاع زیاد از حد وخیم شود، مخاطب متوجه عدم اعتماد به نفس سخنران شده و این سؤال برایش پیش می‌آید: این مرتیکه اصلاً برای چی روی استیج اومده؟ یک سخنران که از اعتماد به نفس در سخنرانی برخوردار است، دست بالاتر را در اختیار دارد.

7. داشتن اعتماد به نفس موجب می‌شود تا شما خود را بهتر اثبات کنید.

بسیاری از سخنرانان بیش از اندازه خود را معرفی می‌کنند. جوری از اعتبار خود صحبت می‌کنند که انگار فیلم ارباب حلقه‌ها بر اساس زندگی آن‌ها ساخته شده است.

یک سخنران مسلط دقیقاً می‌داند که برای اثبات خود چه اطلاعات و چه مقدار اطلاعات را در ذهن مخاطب فرو کند. او به اندازه در وصف خود داستان تعریف می‌کند.

اکنون که ارزش اعتماد به نفس را در سخنرانی بیان کردیم، سراغ راه‌های افزایش آن می‌رویم. اگر شما هم جزو کسانی هستین که در هنگام سخنرانی اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهید، اصلاً نگران نباشید. شما می‌توانید با کمی تمرین و آمادگی، بر روی ترس‌های خود غلبه کرده و سخنرانی‌های قدرتمندی را ارائه دهید.

جوری صحبت نکنید که انگار فیلم ارباب حلقه‌ها بر اساس زندگی شما ساخته شده.

بهترین راه‌های افزایش اعتماد به نفس عبارتند از:

1. نگرش مثبتی داشته باشید.

انتقال مؤثر پیام از طریق نگرش مثبت پدید می‌آید. در هنگام تجربۀ اضطراب، رعایت این قانون نانوشته سخت به نظر می‌رسد. با این حال، داشتن نگرش مثبت مثل آب خوردن می‌ماند. برای داشتن چنین نگرشی، لازم است تا هدف خود را شناخته و در ذهن خود این عبارت ارزشمند را تکرار کنید: «من می‌توانم.»

برای مثال، فرض کنید که شما می‌خواهید تا یک استراتژی جدید را در حضور سران شرکت ارائه دهید. شما باید در این شرایط به خود یادآوری کنید که از دانش و مهارت لازم برای این ارائه برخوردار هستید. این کار اعتماد به نفس شما را افزایش داده و نگرش شما را نسبت به سخنرانی خوش‌طعم می‌کند. این دستورالعمل ساده کاری می‌کند تا شما بی‌صبرانه منتظر سخنرانی باشید.

قبل از سخنرانی، در ذهن خود این عبارت ارزشمند را تکرار کنید: «من می‌توانم.»

2. فرض کنید که اگر سخنرانی‌تان موفقیت‌آمیز واقع شود، چه حال‌وهوایی خواهید داشت.

بسیاری از ورزشکاران برد را فرض می‌کنند تا برای بازی‌های بزرگ آماده شوند. خوشبختانه چنین کاری مؤثر است! بهترین روش به‌کارگیری این تاکتیک، تصور صحنۀ سخنرانی است. خود را در هنگام سخنرانی فرض کنید که اعتماد  به نفس دارید و از صحبت کردن لذت می‌برید.

سپس ببینید که کدام یک از ابعاد سخنرانی‌تان موفقیت را ممکن ساخته است. دانش و اطلاعات شما در رابطه با موضوع؟ همراه کردن مخاطبان و دریافت واکنش‌های مثبت فعلیه و غیرفعلیه از سوی آن‌ها؟ خلاصه، به موفقیت در سخنرانی فکر کنید. آن‌قدر این تصورات را تکرار کنید که خیالتان از صحبت‌کردن راحت باشد.

یک نکته: این تمرین اصولاً باید یک تمرین مثبت باشد. با این حال، می‌توان بدترین شرایط را نیز متصور شد. چرا؟ چون با این کار می‌توان برای چالش‌های غیرمنتظره نیز آماده بود. اگرچه امکان ندارد که با مشکلات خاصی در هنگام سخنرانی روبرو شوید، مشاهدۀ این مشکلات در قالب فرضیات کمک‌کننده خواهد بود. شما از طریق این تصورات به خود یادآوری می‌کنید که از پس هر مانعی بر می‌آیید.

فرض کنید که سخنرانی‌تان موفقیت‌آمیز واقع شده است.

3. نکات مهم سخنرانی را تعیین کنید.

یکی دیگر از راه‌های افزایش اعتماد به نفس در سخنرانی، مشخص کردن نکات شاخص مطالب است. از نکات کلیدی صحبت‌ها لیست تعبیه کنید. با استفاده از این لیست سخنرانی را در ذهنتان شکل دهید. اگر چندین بار صحبت‌ها و نکات شاخص را تکرار کنید، اعتماد به نفس شما به شکل چشمگیری افزایش می‌یابد. در نتیجه مطمئن خواهید بود که تا جای ممکن بر روی نکات کلیدی تأکید می‌کنید.

4. ذهنتان را خالی کنید.

قدم بعدی، کسب آرامش و تمرکز است. یک عالمه راه برای آرام کردن ذهن وجود دارد. با این حال، باید لقب مؤثرترین شیوه را به تنفس عمیق داد. اگر قبل از سخنرانی یک نفس عمیق درست‌وحسابی بکشید، شاهد افزایش اعتماد به نفس در سخنرانی خواهید بود. قبل از سخنرانی به مدت چند دقیقه آرام و آهسته نفس کشیده و نفس خود را بیرون دهید. همچنین بر روی تنفس خود تمرکز کنید.  این کار مغز شما را از هرگونه اضطراب مصون می‌کند. در نتیجه، ذهن و بدن آمادۀ سخنرانی شده و اعتماد به نفس فوران می‌کند.

5. با مخاطب ارتباط برقرار کنید.

یکی از راه‌های حذف تردید و ارائۀ یک سخنرانی بی‌نقص، ارتباط با مخاطبان است. پس با مخاطبان ارتباط چشمی برقرار کنید. همچنین به منظور افزایش همراهی مخاطبان، سؤال‌هایی را بپرسید که به این منظور طراحی شده باشند.

همچنین به منظور افزایش همراهی مخاطبان، از آن‌ها سؤال‌ بپرسید.

نکته: اگر در صدد هستید تا برای همراه کردن مخاطبان تمرین کنید، نزدیکان خود را گیر آورده و برایشان سخنرانی کنید.  با انجام این تمرین، شما درمی‌یابید که خیلی راحت توانایی انتقال پیام را دارا هستید. در نتیجه، به جای تمرکز بر روی اعتماد به نفس نداشته‌تان، بر روی همراه کردن مخاطب متمرکز می‌شوید.

پس به یاد داشته باشید که اعتماد به نفس یکی از اجزای سخنرانی به حساب می‌آید. اگر فکر می‌کنید که از عدم اعتماد به نفس در سخنرانی رنج می‌برید، راهکارهای بالا را امتحان کرده و چندین بار آن‌ها را تکرار کنید.

منابع:

The Rediscovery Of Me

Public Speaking For Life

WayUp

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alishafie.com/?p=1858

نظرات

0 نظر در مورد اعتماد به نفس در سخنرانی چه نقشی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.